fbpx

Krok po kroku – instalacja fotowoltaiczna

///Krok po kroku – instalacja fotowoltaiczna

Krok po kroku – instalacja fotowoltaiczna

Stale rosnące ceny prądu zmuszają nas do szukania sposobów na obniżenie miesięcznego rachunku. W Polsce fotowoltaika stała się popularnym wyborem wśród właścicieli domów jednorodzinnych, dlatego coraz częściej widzimy ciemnoniebieskie lub czarne panele na ich dachach. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na zmniejszenie rachunku do kilku złotych miesięcznie, są ekologiczne i dzięki nim stajesz się niezależny energetycznie – produkujesz własny prąd, który jest niezwiązany z podwyżkami u dostawców, bo pochodzi prosto ze słońca. 

Zastanawiasz się nad własną instalacją fotowoltaiczną, ale nie wiesz, w jaki sposób się do tego zabrać? W tym artykule dowiesz się krok po kroku, jak wygląda kompleksowa usługa montażu instalacji przez naszą firmę.

1. krok – Kontakt

Chcesz założyć instalację fotowoltaiczną dla swojego domu, zatem pierwszym krokiem będzie skontaktowanie się z nami. Możesz zadzwonić, wysłać email lub wypełnić formularz na dole strony – masz całkowitą dowolność w tej kwestii. Nasz zespół odpowie na wszelkie pytania, a jeżeli będziesz chciał wiedzieć jeszcze więcej odnośnie indywidualnej oferty – umówi na spotkanie z doradcą w dogodnym dla Ciebie terminie.

2. krok – Spotkanie z doradcą

Kolejnym etapem jest spotkanie z naszym specjalistą, który szczegółowo opisze, w jaki sposób działa instalacja fotowoltaiczna, jakie są jej koszty i możliwości dofinansowania oraz wytłumaczy kim jest prosument i jak wyglądają rozliczenia za prąd. Dobór właściwej mocy instalacji jest bardzo indywidualną kwestią, dlatego przed spotkaniem zawsze prosimy o przygotowanie ostatniego rachunku za prąd – pozwoli on doradcy na analizę zapotrzebowania dla Twojego domu. Teraz możemy wybrać sprzęt (ilość i rodzaj paneli fotowoltaicznych, inwerter, odpowiednią konstrukcję montażową), który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby energetyczne, a także wstępne umiejscowienie instalacji – dach lub grunt. 

3. krok –  Zawarcie umowy

Po zapoznaniu się z ofertą przygotowaną przez naszego doradcę przychodzi moment na zawarcie umowy. Oferujemy kompleksową usługę, dzięki której nie będziesz musiał się o nic martwić – wykonamy wizualizację instalacji na dachu, zamontujemy panele, skonfigurujemy sprzęt, a za pomocą pełnomocnictwa w umowie, zajmiemy się wszystkimi formalnościami odnośnie przyłączenia do sieci i dotacji! Po podpisaniu umowy cały nasz zespół rusza do pracy.

4. krok – Wizualizacja 

Jeżeli Twój dach jest bardzo zacieniony, wizualizację wykonujemy przed zawarciem umowy, aby określić uzysk z instalacji i zapewnić, że będzie ona odpowiadała na potrzeby energetyczne. Wizualizacja pozwala nam na ułożenie paneli fotowoltaicznych w taki sposób, aby pochłaniała jak najwięcej promieniowania ze słońca, a co za tym idzie produkowała jak najwięcej energii elektrycznej dla Twojego domu. Używamy do tego celu odpowiedniego, profesjonalnego oprogramowania.

5. krok – Ustalenie terminu montażu

Montaż instalacji zajmuje jeden lub dwa dni w zależności od wielkości instalacji, czy pokrycia dachu. Umawiamy dogodny termin na instalację, jednak należy wziąć pod uwagę pogodę – jeżeli jest niesprzyjająca (deszcz, śnieg) musimy ustalić inny dzień.

6. krok – Montaż i konfiguracja sprzętu

Nasz zespół na miejscu montuje na dachu panele fotowoltaiczne, prowadzi przewody do inwertera i zapewnia, aby cała instalacja była bezpieczna – uziemia moduły oraz zakłada zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Oddajemy instalację gotową do przyłączenia do sieci energetycznej. Po zakończonym montażu elektryk pokazuje główne funkcje instalacji oraz sposób jej włączenia po wymianie licznika.

7. krok – Formalności po montażu

Ostatnim krokiem jest złożenie wniosku o przyłączenie do sieci operatora. Zmieniamy również okres rozliczeniowy na 12 miesięczny (jeśli jest to możliwe), aby wydłużyć możliwość odbioru nadwyżki energii oddanej do sieci nawet do 24 miesięcy. Kiedy instalacja zostanie podłączona, składamy wniosek o dotację Mój Prąd, aby uzyskać aż 5 000 zł za nową mikroinstalację. Nie musisz się martwić o żadne formalności, wypełnienie odpowiednich wniosków i dzwonienie po różnych urzędach, ponieważ zajmiemy się tym w Twoim imieniu. Kontaktujemy się z operatorem sieci, składamy wnioski o dotację i zapewniamy by wszystko było dopięte na ostatni guzik, abyś mógł cieszyć się swoją instalacją jak najszybciej. W razie jakichkolwiek pytań zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji i służymy pomocą.

Mamy spore doświadczenie w kompleksowej obsłudze montażu instalacji fotowoltaicznych i zaufało nam wielu klientów, którzy już produkują własną energię ze słońca. Jeżeli chcesz dołączyć do grona zadowolonych prosumentów, zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń pod numer 535 318 565 lub wypełnij formularz!

Skontaktuj się aby uzyskać darmową wycenę

 • ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

  Dobrowolnie i świadomie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych
  w niniejszym formularzu kontaktowym przez Simplic Sp. z o.o., której siedziba znajduje się w Śledziejowicach 279, 32-020 Wieliczka, biuro przy ul. Nowohuckiej 92a, 30-728 Kraków, w celu nawiązania kontaktu, rozpoznania potrzeb i przedstawienia oferty przez Simplic Sp. z o.o., przez okres niezbędny dla realizacji przedmiotowego celu.
  Jednocześnie oświadczam, że administrator poinformował mnie, przed wyrażeniem zgody, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, i że ewentualne wycofanie zgody będzie równie łatwe jak jej wyrażenie.

  INFORMACJE
  PODAWANE W PRZYPADKU ZBIERANIA DANYCH OD OSOBY, KTÓREJ DANE DOTYCZĄ

  1. Administratorem Pani / Pana* danych osobowych jestSimplic Sp. z o.o., której siedziba znajduje się
  w Śledziejowicach 279, 32-020 Wieliczka, biuro przy ul. Nowohuckiej 92a, 30-728 Kraków,
  tel.:1239506 61,e-mail:kontakt@simplic.pl.
  2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych –nie dotyczy.
  3. Pani / Pana* dane osobowe przetwarzane są w celu nawiązania kontaktu, rozpoznania potrzeb
  i przedstawienia oferty przez Simplic Sp. z o.o.
  Podstawą prawną przetwarzania Pani / Pana* danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby, której dane dotyczą.
  4. Prawnie uzasadnione interesy realizowane przez administratora - nie dotyczy
  5. Administrator nie zamierza ujawniać Pani / Pana*danych osobowych żadnym odbiorcom, czy kategoriom odbiorców danych.
  6. Administrator nie zamierza przekazywać Pani / Pana*danych osobowych do państw trzecich, czy do organizacji międzynarodowych.

  Ponadto, dla zapewnienia rzetelności i przejrzystości przetwarzania informuję, że:
  1. Pani / Pana* dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji ww. celu przetwarzania.
  2. Ma Pani / Pan* prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  Ma Pani / Pan* prawo, w dowolnym momencie, wnieść sprzeciw wobec przetwarzania swoich danych osobowych na potrzeby marketingu bezpośredniego, w tym profilowania, w zakresie, w jakim przetwarzanie jest związane z takim marketingiem bezpośrednim.
  3. Ma Pani / Pan* prawo do cofnięcia tej zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  4. Ma Pani / Pan* prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  5. Podanie Pani / Pana* danych osobowych:
  a) nie jest wymogiem ustawowym,
  b) jest wymogiem umownym,
  c) nie jest warunkiem zawarcia umowy.
  Nie jest Pani / Pan* zobowiązana / zobowiązany* do ich podania.
  Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości realizacji ww. celu przetwarzania.
  6. Decyzje o Pani / Pana* danych osobowych nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany, ale mogą być profilowane pod kątem rozpoznania potrzeb, doboru produktów i przygotowania spersonalizowanej oferty wstępnej.

By |2020-04-29T12:06:38+02:00Kwiecień 29th, 2020|fotowoltaika|Możliwość komentowania Krok po kroku – instalacja fotowoltaiczna została wyłączona

About the Author: