fbpx

Czym jest farma fotowoltaiczna?

Farma fotowoltaiczna to idealny sposób na niezależność energetyczną dla firmy
Farma słoneczna to nic innego jak elektrownia słoneczna wydzielona na obszarze składającym się z rzędów paneli słonecznych. Jest to instalacja mająca moc powyżej 50 kWp, która podlegaja pod pozwolenie na budowę. Podstawowym celem tworzenia takich instalacji jest sprzedaż wyprodukowanej energii elektrycznej oraz obniżenie rachunków za prąd . Moc farmy zależy od ilości paneli, kąta nachylenia, orientacji i aktualnego nasłonecznienia.

Jak są korzyści posiadania farmy fotowoltaicznej?


Projekt bez nazwy (4)1

Zysk

Możesz zarabiać sprzedając nadwyżki energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej.
Projekt bez nazwy (7)2

Ekologia i ochrona środowiska

Produkując energię z odnawialnych źródeł energii nie przyczyniasz się do do efektu cieplarnianego i nie wykorzystujesz ograniczonych zasobów paliw kopalnych.
Projekt bez nazwy (5)3

Zmniejszenie rachunków

Będąc producentem energii elektrycznej możesz decydować o jej przeznaczeniu. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na energię wykorzystujesz ją, w przypadku nadwyżek sprzedajesz ją do sieci. Gwarantuje to całkowite bezpieczeństwo energetyczne i wolność od rachunków za prąd.
Projekt bez nazwy (6)4

Niewyczerpalne źródło energii

Energia słoneczna jest niewyczerpalnym źródłem energii. Nigdy nie będziesz musiał się martwić, że go zabraknie.

Zyskaj niezależność i bezpieczeństwo energetyczne dla firmy na wiele lat!

Dla kogo?

Projekt bez nazwy (9)

Przemysł energochłonny

Projekt bez nazwy (13)

Działalność produkcyjna

Projekt bez nazwy (10)

Klastry energetyczne i samorządy

Projekt bez nazwy (12)

Firmy proekologiczne

Zapewniamy kompleksową usługę podczas budowy twojej farmy fotowoltaicznej.



Poznaj proces realizacji inwestycji:

banery na bloga (11)

1. Warunki techniczne

Etap polegający na wykonaniu wizualizacji. Projekt ma na celu wybrać optymalne rozłożenie modułów fotowoltaicznych i uniknięcie nadmiernego zacienienia. Wszystko po to, aby osiągnąć największą możliwą produkcję energii z instalacji.
MWH_410_245_szt

2. Projekt budowlany, decyzja środowiskowa*, warunki zabudowy*

Projekt budowlany należy wykonać na podstawie prawa budowlanego, decyzji środowiskowej i warunków zabudowy. W przypadku instalacji na dachu budynku nie jest wymagana decyzja środowiskowa oraz warunki zabudowy. Projekt budowlany składa się z trzech części projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu technicznego.
banery na bloga (12)

3. Warunki przyłączenia

Etap w którym należy pozyskać warunki przyłączeniowe od Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Warunki przyłączeniowe to dokument, który określa wymagania techniczne, jakie musi spełnić przyłączany podmiot oraz OSD, aby przyłączyć obiekt do sieci elektroenergetycznej.
banery na bloga (19)

4. Pozwolenie na budowę

Mając już projekt budowlany i decyzję (w przypadku farm na gruncie) można rozpocząć proces pozyskania pozwolenia na budowę. Każda instalacja mająca moc powyżej 50 kW wymaga pozwolenia na budowę, które ważne jest 3 lata.
FARMY FOTOWOLTAICZNE

5. Budowa

Posiadając pozwolenie rozpoczyna się etap budowę farmy fotowoltaicznej. Do tego etapu zaliczamy montaż: - konstrukcji wsporczych - modułów fotowoltaicznych - inwerterów - okablowania oraz końcowe pomiary powykonawcze i roboty porządkowe.
banery na bloga (22)

6. Koncesja/wpis do MIOZE

Wytwarzanie energii elektrycznej w odnawialnych źródłach energii powyżej 1 MW wymaga koncesji, czyli wpisu do rejestru wytwórców energii. W tym celu należy skontaktować się z URE (Urząd Regulacji Energetyki) aby, uzyskać promesę koncesji, czyli obietnicę, że dokument zostanie wydany. Koncesja jest niezbędna aby móc legalnie wytwarzać energię elektryczną. W przypadku instalacji poniżej 1 MW do produkcji i sprzedaży energii wystarczy tylko wpis do MIOZE (rejestr wytwórców energii w małej instalacji).
banery na bloga (21)

7. Zawarcie umowy na odsprzedaż energii

Etap obejmujący zgłoszenie farmy fotowoltaicznej do Operatora Sieci Dystrybucyjnej oraz zawarcie umowy na odsprzedaż energii elektrycznej. Umowa ta pozwala na odprowadzanie do sieci nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej.
banery na bloga (20)

8. Odbiór i uruchomienie

Ostatnim etapem jest odbiór końcowy i rozruch technologiczny elektrowni słonecznej.

Skomplikowane?
Zajmiemy się całym procesem za Ciebie!

Wykonaj pierwszy krok, a resztę zostaw nam!

Nasi wykwalifikowani technicy, wykonają bezpłatną wizję lokalną oraz pomogą w doborze odpowiedniej mocy instalacji.


    Gdzie się o nas dowiedziałeś? *

    Zadzwoń lub napisz
    515 057 057 bok@simplic.pl


    Zadzwoń lub napisz
    515 057 057
    bok@simplic.pl

    Zarządzaj plikami cookies