fbpx

Od października wzrost cen prądu o 10%

Od października wzrost cen prądu o 10%

Od 1 października w życie wejdzie ustawa o opłacie mocowej, na mocy, której nasze rachunki za prąd wzrosną! Nowa danina będzie doliczona do opłaty dystrybucyjnej, która jest częścią każdego rachunku za energię.

 

 Po wprowadzeniu tej opłaty przeciętna polska rodzina zapłaci za prąd około 8-10 proc. więcej – szacuje Dominik Owczarek, analityk Instytutu Spraw Publicznych. Według jego szacunków, podniesienie rachunku za prąd nawet o te około 11 zł miesięcznie zwiększy grono zagrożonych ubóstwem energetycznym o 54 tys. osób. To symulacja przy konserwatywnych założeniach, że opłata wyniesie 120 zł rocznie. 54 tys. osób to liczba odpowiadająca liczbie mieszkańców Ostrołęki czy Białej Podlaskiej – dodaje ekspert.

 

Z jakich opłat składa się rachunek za prąd?

 

Na fakturę składają się dwa rodzaje kosztów: opłaty za tzw. obrót (rzeczywiste zużycie energii) oraz opłaty dystrybucyjne (za utrzymanie sieci przesyłowych dostarczających energię z elektrowni, modernizacje, dostępność mocy).

Opłata za obrót (energia elektryczna czynna) jest oczywiście zmienna, zależna od tego, ile kilowatogodzin zużyjemy. 

Opłaty za usługi dystrybucyjne:

 • opłata dystrybucyjna zmienna (składnik zmienny stawki sieciowej)
 • opłata dystrybucyjna stała (składnik stały stawki sieciowej)
 • opłata przejściowa
 • abonament
 • opłata mocowa – nowa opłata na modernizację i budowę bloków energetycznych

 

Inwestując w Fotowoltaikę zostajesz zwolniony z większości opłat za prąd!

simplic

 

Jako prosument, którego instalacja wprowadza energię do sieci możesz tą energię odebrać w okresie, w którym instalacji fotowoltaiczna nie pracuje, lub pracuje zbyt słabo (okresy zimowe, noc, wieczór). Na rachunku za energię elektryczną można zaobserwować, że za energię pobraną z “własnego” magazynu nie ponoszone są koszty zależne od przepływu energii, są to opłaty:

 • za energię elektryczną
 • dystrybucyjna zmienna
 • jakościowa
 • mocowa

Jeżeli ilość energii wprowadzonej do sieci przewyższy ilość energii pobranej przez budynek, to użytkownik ponosi tylko stałe opłaty, które wynoszą 6-8 zł miesięcznie! Wlicza się do nich opłata dystrybucyjna stała, przejściowa oraz abonamentowa. Użytkownik paneli fotowoltaicznych, nie musi, już więcej martwić się o zbyt wysokie rachunki za prąd. Dzięki temu możesz dysponować większym budżetem, czy też planować wydatki w dalszym horyzoncie czasowym.

 

Czy to się opłaca?

 

Wiele osób zastanawia się, czy panele fotowoltaiczne się opłacają. Gwarantujemy, że ta inwestycja będzie strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Gospodarstwo jednorodzinne jak i firmy posiadają ciągłe zapotrzebowanie na prąd. Przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji pozwalający stworzyć własną, małą elektrownię fotowoltaiczną, która będzie spełniać wszelkie Twoje oczekiwania.

Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd skontaktuj się z Simplic!

Zajmujemy się kompleksową obsługą w zakresie instalacji fotowoltaicznych od darmowej wyceny, przez montaż          i przyłączenie, aż po złożenie wniosku o dotację Mój Prąd.

Zadzwoń pod numer 515 057 057 lub wypełnij formularz!

Skontaktuj się aby uzyskać darmową wycenę

 • ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

  Dobrowolnie i świadomie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych
  w niniejszym formularzu kontaktowym przez Simplic Sp. z o.o., której siedziba znajduje się w Śledziejowicach 279, 32-020 Wieliczka, biuro przy ul. Nowohuckiej 92a, 30-728 Kraków, w celu nawiązania kontaktu, rozpoznania potrzeb i przedstawienia oferty przez Simplic Sp. z o.o., przez okres niezbędny dla realizacji przedmiotowego celu.
  Jednocześnie oświadczam, że administrator poinformował mnie, przed wyrażeniem zgody, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, i że ewentualne wycofanie zgody będzie równie łatwe jak jej wyrażenie.

  INFORMACJE
  PODAWANE W PRZYPADKU ZBIERANIA DANYCH OD OSOBY, KTÓREJ DANE DOTYCZĄ

  1. Administratorem Pani / Pana* danych osobowych jestSimplic Sp. z o.o., której siedziba znajduje się
  w Śledziejowicach 279, 32-020 Wieliczka, biuro przy ul. Nowohuckiej 92a, 30-728 Kraków,
  tel.:1239506 61,e-mail:kontakt@simplic.pl.
  2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych –nie dotyczy.
  3. Pani / Pana* dane osobowe przetwarzane są w celu nawiązania kontaktu, rozpoznania potrzeb
  i przedstawienia oferty przez Simplic Sp. z o.o.
  Podstawą prawną przetwarzania Pani / Pana* danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby, której dane dotyczą.
  4. Prawnie uzasadnione interesy realizowane przez administratora - nie dotyczy
  5. Administrator nie zamierza ujawniać Pani / Pana*danych osobowych żadnym odbiorcom, czy kategoriom odbiorców danych.
  6. Administrator nie zamierza przekazywać Pani / Pana*danych osobowych do państw trzecich, czy do organizacji międzynarodowych.

  Ponadto, dla zapewnienia rzetelności i przejrzystości przetwarzania informuję, że:
  1. Pani / Pana* dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji ww. celu przetwarzania.
  2. Ma Pani / Pan* prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  Ma Pani / Pan* prawo, w dowolnym momencie, wnieść sprzeciw wobec przetwarzania swoich danych osobowych na potrzeby marketingu bezpośredniego, w tym profilowania, w zakresie, w jakim przetwarzanie jest związane z takim marketingiem bezpośrednim.
  3. Ma Pani / Pan* prawo do cofnięcia tej zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  4. Ma Pani / Pan* prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  5. Podanie Pani / Pana* danych osobowych:
  a) nie jest wymogiem ustawowym,
  b) jest wymogiem umownym,
  c) nie jest warunkiem zawarcia umowy.
  Nie jest Pani / Pan* zobowiązana / zobowiązany* do ich podania.
  Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości realizacji ww. celu przetwarzania.
  6. Decyzje o Pani / Pana* danych osobowych nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany, ale mogą być profilowane pod kątem rozpoznania potrzeb, doboru produktów i przygotowania spersonalizowanej oferty wstępnej.

By |2020-07-24T14:18:26+02:00Lipiec 24th, 2020|efektywność energetyczna, energetyka, energia elektryczna, fotowoltaika, magazynowanie energii, OZE|Możliwość komentowania Od października wzrost cen prądu o 10% została wyłączona

About the Author: