fbpx

Leasing na fotowoltaikę

//Leasing na fotowoltaikę

Leasing na fotowoltaikę

Wszystkie największe grupy finansowe w Polsce, m.in. PKO, Santander, Idea Getin, Millenium, ING, Alior czy mBank, w ciągu ostatnich dwóch lat wprowadziły do swojej oferty leasing na panele fotowoltaiczne. Dzięki temu rozwiązaniu instalacja PV może w ciągu kilku lat spłacać się sama, bez angażowania środków finansowych firmy. Fotowoltaika nie jest już inwestycją, w której przedsiębiorca musi wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych z własnej kieszeni lub brać kredyt, aby instalacja dopiero po kilku latach zaczęła na siebie zarabiać.

Leasing skierowany jest przede wszystkim do firm, bo to one najszybciej i najboleśniej odczują wszystkie wahania cen prądu. Instalacja może zapewnić firmie spore oszczędności oraz możliwość uniezależnienia się od zmian kosztów energii, co pozytywnie wpłynie na jej wizerunek.

 

Zalety leasingu

 • Uproszczona procedura i szybka decyzja w ciągu 1-4 dni.
 • Zmniejszenie świadczeń podatkowych poprzez wrzucenie wydatków na instalację w koszty uzyskania przychodu.
 • Instalacja sama na siebie zarabia.
 • Minimalny wkład własny.
 • Leasing nie wpływa na zdolność kredytową leasingobiorcy.
 • Uproszczona księgowość

Odpowiedni dobór instalacji

Najważniejszym aspektem jest odpowiedni dobór instalacji fotowoltaicznej. To jak szybko się spłaci zależy głównie od wykonawcy. Biorąc pod uwagę liczne dane na temat pracy firmy powinien on odpowiednio dobrać instalację oraz jej moc, tak, by zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną. 

Właściciel fotowoltaiki staje się prosumentem,  jeżeli w danej chwili nie zużyje energii z paneli na własne potrzeby, to jej nadmiar trafi do sieci, ale przedsiębiorca z powrotem będzie mógł pobrać z sieci bezpłatnie tylko 70 lub 80 proc. z tego. Instalacja powinna więc zostać tak zaprojektowana, aby całość produkowanej energii była od razu zużywana w firmie. Można to zrobić zarówno dobierając wielkość instalacji jak i jej usytuowanie.

Jako Firma mamy spore doświadczenie w kompleksowej obsłudze, montażu instalacji fotowoltaicznych i zaufało nam już wielu klientów, którzy produkują własną energię ze słońca. Jeżeli chcesz dołączyć do grona zadowolonych prosumentów, zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Zadzwoń pod numer 515 057 057 lub wypełnij formularz!

Skontaktuj się aby uzyskać darmową wycenę

 • ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

  Dobrowolnie i świadomie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych
  w niniejszym formularzu kontaktowym przez Simplic Sp. z o.o., której siedziba znajduje się w Śledziejowicach 279, 32-020 Wieliczka, biuro przy ul. Nowohuckiej 92a, 30-728 Kraków, w celu nawiązania kontaktu, rozpoznania potrzeb i przedstawienia oferty przez Simplic Sp. z o.o., przez okres niezbędny dla realizacji przedmiotowego celu.
  Jednocześnie oświadczam, że administrator poinformował mnie, przed wyrażeniem zgody, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, i że ewentualne wycofanie zgody będzie równie łatwe jak jej wyrażenie.

  INFORMACJE
  PODAWANE W PRZYPADKU ZBIERANIA DANYCH OD OSOBY, KTÓREJ DANE DOTYCZĄ

  1. Administratorem Pani / Pana* danych osobowych jestSimplic Sp. z o.o., której siedziba znajduje się
  w Śledziejowicach 279, 32-020 Wieliczka, biuro przy ul. Nowohuckiej 92a, 30-728 Kraków,
  tel.:1239506 61,e-mail:kontakt@simplic.pl.
  2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych –nie dotyczy.
  3. Pani / Pana* dane osobowe przetwarzane są w celu nawiązania kontaktu, rozpoznania potrzeb
  i przedstawienia oferty przez Simplic Sp. z o.o.
  Podstawą prawną przetwarzania Pani / Pana* danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby, której dane dotyczą.
  4. Prawnie uzasadnione interesy realizowane przez administratora - nie dotyczy
  5. Administrator nie zamierza ujawniać Pani / Pana*danych osobowych żadnym odbiorcom, czy kategoriom odbiorców danych.
  6. Administrator nie zamierza przekazywać Pani / Pana*danych osobowych do państw trzecich, czy do organizacji międzynarodowych.

  Ponadto, dla zapewnienia rzetelności i przejrzystości przetwarzania informuję, że:
  1. Pani / Pana* dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji ww. celu przetwarzania.
  2. Ma Pani / Pan* prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  Ma Pani / Pan* prawo, w dowolnym momencie, wnieść sprzeciw wobec przetwarzania swoich danych osobowych na potrzeby marketingu bezpośredniego, w tym profilowania, w zakresie, w jakim przetwarzanie jest związane z takim marketingiem bezpośrednim.
  3. Ma Pani / Pan* prawo do cofnięcia tej zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  4. Ma Pani / Pan* prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  5. Podanie Pani / Pana* danych osobowych:
  a) nie jest wymogiem ustawowym,
  b) jest wymogiem umownym,
  c) nie jest warunkiem zawarcia umowy.
  Nie jest Pani / Pan* zobowiązana / zobowiązany* do ich podania.
  Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości realizacji ww. celu przetwarzania.
  6. Decyzje o Pani / Pana* danych osobowych nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany, ale mogą być profilowane pod kątem rozpoznania potrzeb, doboru produktów i przygotowania spersonalizowanej oferty wstępnej.

By |2020-09-03T11:49:25+02:00Wrzesień 3rd, 2020|energetyka|Możliwość komentowania Leasing na fotowoltaikę została wyłączona

About the Author: