fbpx

Dotacja MÓJ PRĄD – Połowa środków wykorzystana

//Dotacja MÓJ PRĄD – Połowa środków wykorzystana

Dotacja MÓJ PRĄD – Połowa środków wykorzystana

 

Czym jest dotacja Mój Prąd?

Jest to program rządowy mający na celu wsparcie rozwoju energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV). Instalacja niesie za sobą szereg korzyści ekonomicznych jak i ekologicznych. Pozwala ona znacząco obniżyć rachunki za prąd oraz zapobiegać emisji szkodliwych zanieczyszczeń. 

Ponad 50 000 Polaków już skorzystało z dotacji!

W ramach realizacji Mój Prąd, w ciągu zaledwie 11 miesięcy, zostały złożone wnioski na kwotę ponad pół miliarda złotych. Na 14 lipca, liczba przyznanych dotacji wynosi 53 205. Informacja ta cieszy, ponieważ w dobie stale rosnących kosztów życia – w tym kolejnych podwyżek opłat za energię elektryczną (więcej na ten temat: od października wzrost cen prądu o 10%, coraz więcej osób rozumie, że montaż instalacji fotowoltaicznej daje realną możliwość oszczędzania na opłatach. Przypomnijmy I nabór wniosków zakończył się w grudniu zeszłego roku. II jest prowadzony od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania alokacji środków. Od 31 marca wniosek można złożyć tylko w formie elektronicznej.

 

Braknie pieniędzy na dotacje?

Niestety, sukces programu ma też swoją ciemną stronę. Ogromne zainteresowanie montażem fotowoltaiki powoduje bardzo szybkie topnienie funduszy przeznaczonych na dotacje do instalacji w kwocie 5000 zł. Co więcej, jeżeli w ciągu 11 miesięcy trwania programu wykorzystano połowę środków, łatwo przewidzieć, że przy obecnym poziomie zainteresowania, do lipca 2021 roku środków na dotacje zabraknie. Nie wiadomo jak program Mój Prąd – zaplanowany do 2025 roku – miałby funkcjonować bez środków na dofinansowanie. Dodatkowo nie potrafimy przewidzieć, czy po jego zakończeniu program będzie przedłużony i ewentualnie na jakich zasadach.

 

Podejmij decyzję zanim zabraknie środków!

 

 

Zakładając bardzo optymistycznie, że środki będą jeszcze dostępne przez kolejne 11 miesięcy, skuteczny wniosek o dotację będzie można złożyć najpóźniej do czerwca 2021 roku. Ponadto, złożenie wniosku poprzedzają procesy związane z realizacją instalacji trwające ok. 1,5-2 miesięcy: zawarcie umowy, montaż, przyłączenie do sieci wraz z wymianą licznika, zmiana warunków umowy z dostawcą energii oraz wystawienie stosownego zaświadczenia przez dystrybutora prądu. Dopiero po zrealizowaniu wszystkich warunków można składać wniosek do programu. Biorąc więc pod uwagę obecny stan wiedzy w zakresie wykorzystania środków na dotację, można oszacować, że aby mieć cień szansy na otrzymanie dotacji, zainteresowani dotacją powinni zdecydować o wykonaniu fotowoltaiki najpóźniej na przełomie marca i kwietnia 2021 r. Nie warto zatem odkładać decyzji o zainstalowaniu fotowoltaiki na kolejny rok, tracąc jednocześnie możliwość wcześniejszego skorzystania z taniej i ekologicznej energii.

 

Co zyskujemy dzięki takiej dotacji?

 • Przede wszystkim zwrot 5000 zł za wykonanie instalacji o mocy 2-10 kW.   
 • Dotacja jest zwolniona z podatku PIT.   
 • Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem można odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna).   
 • Instalacja paneli fotowoltaicznych zwraca się średnio po 5-6 latach od zainstalowania.

 

Planujesz zainwestować w fotowoltaikę? Z chęcią Ci pomożemy ze wszystkimi formalnościami i doborem idealnego sprzętu dla Ciebie!

 

Masz obawy, że możesz źle wypełnić wniosek i zostanie on odrzucony?

 

Nasi specjaliści wypełnią za Ciebie wszystkie wymagane dokumenty z należytą starannością i pomogą w uzyskaniu dofinansowania.

Mamy spore doświadczenie w kompleksowej obsłudze montażu instalacji fotowoltaicznych i zaufało nam już wielu klientów, którzy produkują własną energię ze słońca. Jeżeli chcesz dołączyć do grona zadowolonych prosumentów to zapraszamy serdecznie do kontaktu!

 

 

Zadzwoń pod numer 515 057 057 lub wypełnij formularz!

 

Skontaktuj się aby uzyskać darmową wycenę

 • ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

  Dobrowolnie i świadomie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych
  w niniejszym formularzu kontaktowym przez Simplic Sp. z o.o., której siedziba znajduje się w Śledziejowicach 279, 32-020 Wieliczka, biuro przy ul. Nowohuckiej 92a, 30-728 Kraków, w celu nawiązania kontaktu, rozpoznania potrzeb i przedstawienia oferty przez Simplic Sp. z o.o., przez okres niezbędny dla realizacji przedmiotowego celu.
  Jednocześnie oświadczam, że administrator poinformował mnie, przed wyrażeniem zgody, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, i że ewentualne wycofanie zgody będzie równie łatwe jak jej wyrażenie.

  INFORMACJE
  PODAWANE W PRZYPADKU ZBIERANIA DANYCH OD OSOBY, KTÓREJ DANE DOTYCZĄ

  1. Administratorem Pani / Pana* danych osobowych jestSimplic Sp. z o.o., której siedziba znajduje się
  w Śledziejowicach 279, 32-020 Wieliczka, biuro przy ul. Nowohuckiej 92a, 30-728 Kraków,
  tel.:1239506 61,e-mail:kontakt@simplic.pl.
  2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych –nie dotyczy.
  3. Pani / Pana* dane osobowe przetwarzane są w celu nawiązania kontaktu, rozpoznania potrzeb
  i przedstawienia oferty przez Simplic Sp. z o.o.
  Podstawą prawną przetwarzania Pani / Pana* danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby, której dane dotyczą.
  4. Prawnie uzasadnione interesy realizowane przez administratora - nie dotyczy
  5. Administrator nie zamierza ujawniać Pani / Pana*danych osobowych żadnym odbiorcom, czy kategoriom odbiorców danych.
  6. Administrator nie zamierza przekazywać Pani / Pana*danych osobowych do państw trzecich, czy do organizacji międzynarodowych.

  Ponadto, dla zapewnienia rzetelności i przejrzystości przetwarzania informuję, że:
  1. Pani / Pana* dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji ww. celu przetwarzania.
  2. Ma Pani / Pan* prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  Ma Pani / Pan* prawo, w dowolnym momencie, wnieść sprzeciw wobec przetwarzania swoich danych osobowych na potrzeby marketingu bezpośredniego, w tym profilowania, w zakresie, w jakim przetwarzanie jest związane z takim marketingiem bezpośrednim.
  3. Ma Pani / Pan* prawo do cofnięcia tej zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  4. Ma Pani / Pan* prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  5. Podanie Pani / Pana* danych osobowych:
  a) nie jest wymogiem ustawowym,
  b) jest wymogiem umownym,
  c) nie jest warunkiem zawarcia umowy.
  Nie jest Pani / Pan* zobowiązana / zobowiązany* do ich podania.
  Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości realizacji ww. celu przetwarzania.
  6. Decyzje o Pani / Pana* danych osobowych nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany, ale mogą być profilowane pod kątem rozpoznania potrzeb, doboru produktów i przygotowania spersonalizowanej oferty wstępnej.

By |2020-08-03T13:35:23+02:00Sierpień 3rd, 2020|energetyka|Możliwość komentowania Dotacja MÓJ PRĄD – Połowa środków wykorzystana została wyłączona

About the Author: