fbpx

Badanie online Student Pracuje w Krakowie – raport w przygotowaniu

//Badanie online Student Pracuje w Krakowie – raport w przygotowaniu

Badanie online Student Pracuje w Krakowie – raport w przygotowaniu

Przez kwiecień i maj portal Aplikuj.pl prowadzi akcję Student Pracuje, która skierowana jest do studentów oraz absolwentów krakowskich uczelni. Inicjatywa, której partnerem zostało Miasto Kraków, obejmuje badanie online, w którym można było udzielić opinii na temat lokalnego rynku pracy dla młodych oraz konkurs na najciekawszą historię związaną z zatrudnieniem w trakcie studiów.

Ankieta online była aktywna do 10 maja i pozwoliła zebrać setki wypowiedzi osób, które pracują lub pracowały podczas studiów. Z kolei konkurs na najciekawsze opowieści jak na razie zgromadził ponad 30 z życia wziętych historii.

Jaki był cel ankiety?

Na podstawie wyników badania opracowywany jest raport, który obejmie najważniejsze informacje na temat rynku pracy dla studentów w Krakowie. Oprócz danych
z odpowiedzi na pytania o zarobki, godziny pracy, nieuczciwe praktyki pracodawców i wiele innych, otrzymamy również zestawienie przydatnych wskazówek
i praktycznych porad dla młodych wkraczających na ścieżkę kariery.

W raporcie znajdzie się również garść informacji dla pracodawców – wniosków z ankiety, jak również wyjaśnień prawnych związanych z zatrudnianiem studentów.

Kompleksowy raport już wkrótce

Omówienie projektu Student Pracuje wraz z publikacją raportu przewidziane są na początek czerwca. W czasie opracowywania wyników ankiety zakończy się również głosowanie konkursowe, w którym internauci wybiorą laureata nagrody publiczności. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w publikacji podsumowującej.

Raport z badania online będzie rozsyłany do partnerów projektu i biur karier. Zostanie również udostępniony na stronie: https://www.aplikuj.pl/praca-dla-studenta-krakow na której już dostępne są bardziej szczegółowe informacje na temat zawartości dokumentu.

2019-05-28T15:28:25+02:00